פרסומים

ביהמ”ש פטר הורים ל-8 ילדים בהליך פשיטת רגל מכל חובותיהם

פסק הדין ניתן בעניינם של שני חייבים שהסתבכותם הכלכלית נוצרה, לטענתם, כתוצאה מההוצאות לגידול הילדים.

קונה או מוכר דירה – שים לב!

בתחילת שנת 2014 נכנס תיקון מס’ 76 לחוק מיסוי מקרקעין (שבח ורכישה) תשכ”ג – 1963 לתוקפו.

תיקון זה אשר נכלל כחלק מכניסת החוק לשינוי סדרי עדיפויות לאומי (תיקוני חקיקה להשגת יעדי לשנים תקציב 2013-2014) התשע”ג – 2013, נועד להתמודד ובעיקר לייצב את שוק הנדלן בארצנו. אחת המטרות העיקריות בתיקון 76 הינה למסות את בעלי/מחזיקי מס’ דירות ותושבי החוץ המחזיקים בדירות להשקעה בארץ ובאמצעות תיקון זה לעודד אותם למכור את הדירות המוחזקות על ידם על מנת להזרים דירות לשוק הנדלן הישראלי.

הזכות והחובה לקיום שימוע בטרם פיטוריו של עובד

מקורה של חובת השימוע הינו במגזר הציבורי, ואולם במהלך השנים האחרונות הורחבה חובת המעסיק לקיים שימוע לעובד בטרם פיטוריו, ואף בטרם שינוי תפקידו או תנאי העסקתו, גם על מעסיקים פרטיים. משמעות הדבר היא כי כיום, כל מעסיק, בין אם מעסיק ציבורי ובין אם מעסיק פרטי, ללא קשר לתחום הפעילות ולגודלו, מחוייב לערוך שימוע לעובד בטרם קבלת החלטה על פיטוריו, וזאת כחלק מזכות הטיעון של העובד.

משפט וצרכנות – חברת ליסינג תובעת 377 אלף שקל מדלק מוטורס

במהלך יותר משנתיים לא הצליחה יבואנית מאזדה ופורד לישראל לפתור ליקויים חוזרים ונשנים בשלוש מכוניות אותן מכרה, כך טוען בעל חברת ליסינג תפעולי. דלק מוטורס: “התביעות מופרכות”

סטימצקי תפצה ב-17 אלף מחסנאי שפוטר משום שיצא תכופות למילואים

בתביעה נטען הפיטורים נעשו בניגוד לחוק חיילים משוחררים, האוסר לפטר עובד בשל קריאה לשירות – “לרבות בשל תדירותו או משכו”

היום בכנסת: דיון על פיטורי מאבטחי השב”כ

סוגיית מאבקם של מאבטחי השב”כ במטוסים מגיעה היום לדיון בוועדת העבודה והרווחה של הכנסת

חרצופים – ידיעות אחרונות 7 ימים

סערה סביב תרנגולת הזהב של ערוץ הספורט, סדרת הלהיט ‘בובה של לילה’. שני יוצרים טוענים: אנחנו ממציאי התוכנית, הערוץ לא נתן לנו קרדיט ראוי ושילם כדי שנשתוק. מפיק אחר מתעקש: הדמות המרכזית, שוקו שייכת בכלל לי. ערוץ הספורט בתגובה: אנחנו דוחים את הטענות